facebook

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

To właśnie ten dział stomatologii dba o piękny wygląd każdego z nas. Zespół specjalistów w skład których wchodzi lekarz stomatolog, technik dentystyczny a czasami nawet chirurg plastyczny poprawi każdy uśmiech i sprawi, że poczujecie się znakomicie. Elementami poprawiającymi nasz uśmiech może być m. in. wybielanie zębów, korekta ich kształtów i koloru poprzez licówki czy bardzo estetyczne korony pełnoceramiczne wykonane w technologii cad/cam.
Wybielanie zębów – polecamy nocne nakładkowe wybielanie zębów jako metodę wygodną, całkowicie bezpieczną, dającą najbardziej spektakularne i długoterminowe efekty. Istnieje również możliwość wybielenia zębów na jednej wizycie lampą laserową ZOOM ADVANCED POWER, cały zabieg trwa około 1.5 godziny.

Licówki porcelanowe
Płatki cienkiej porcelany (0.5- 0.7 mm), bardzo estetyczne, które po specjalnym zamocowaniu na zęby osiągają niebywałą trwałość. Dzięki nim można ukryć wszelkie niedoskonałości naturalnych zębów. Licówki nie przebarwiają się , nie ciemnieją, zawsze wyglądają świeżo i pięknie.

Inlay i onlay
Wypełnienia z porcelany wykonywane przez technika dentystycznego poza jamą ustną . Są bardzo trwałe, dokładne (często wykonywane pod mikroskopem) i kosmetyczne – bardzo dobrze imitują cechy naturalnego zęba.Stanowią doskonałą alternatywę tradycyjnej odbudowy materiałem kompozytowym /plomba/ w przypadku rozległych ubytków próchnicowych.Pozwalają osiągnąć lepszy i trwalszy efekt estetyczny i funkcjonalny.
kosmetyczne korekty, odbudowy i wypełnienia
Używamy różnych materiałów i różnych technik, w zależności od stanu zębów, ale cel pozostaje zawsze ten sam – przywrócenie wymarzonego uśmiechu.

Biżuteria nazębna
Odrobina ekstrawagancji nada niepowtarzalnych cech twojemu uśmiechowi, a na dodatek jest całkowicie bezpieczna. Polega na przyklejeniu ozdoby do powierzchni zęba i jest możliwa do usunięcia, kiedy tylko zechcesz.

Korony pełnoceramiczne
Wysoce estetyczne nakładki na zniszczone lub przebarwione zęby wykonane tylko z porcelany, bez metalu. Idealnie odtwarzają strukturę i przezierność zębów naturalnych. Brak metalu pozwala uniknąć efektu metalowego rąbka przy brzegu korony oraz tak zwanego „tatuażu dziąsła” – przebarwienia dziąsła w wyniku oddzielenia się jonów metalu od korony.

Korony i mosty ceramiczne napalane na tlenku cyrkonu
Oprócz wszystkich zalet koron pełnoceramicznych dodatkowe atrybuty koron ceramicznych napalanych na tlenku cyrkonu to: wysoka precyzja wykonania i szczelność brzeżna, bardzo duża wytrzymałość i trwałość – wykonuje się z niego np. elementy obudowy do statków kosmicznych, jest materiałem obojętnym biologicznie, nie wywołuje alergii, nie wchodzi w reakcję z innymi uzupełnieniami protetycznymi.
Korona na podbudowie z tlenku cyrkonu. Materiał ten zwany również cyrkonią (o barwie białej lub indywidualnie barwionej według kolornika używanego w stomatologii) charakteryzuje się znakomitymi właściwościami optycznymi, takimi jak przenikalność świetlna czy rozproszenie światła, które w znacznym stopniu wpływają na wynik ostateczny. Dzięki tym właściwościom nakładając w odpowiedni sposób porcelanę dentystyczną osiąga się efekt naturalnych zębów.

Digital Smile Design – dzięki programowi DSD, możemy z dużą dokładnością zaprojektować Twój uśmiech jeszcze przed podjęciem leczenia! Zobacz jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech!

Korony i mosty w technologii komputerowej CAD CAM
CAD (Computer Aided Design) czyli projektowanie wspomagane komputerowo gdzie komputer jest wykorzystywany na każdym etapie projektowania oraz CAM (Computer Aided Manufacturing) czyli komputerowe wspomaganie wytwarzania. Cechą charakterystyczną systemu jest przetwarzanie obiektów powstałych w fazie projektowania (modeli 3D) na instrukcje sterujące pozycją narzędzia obróbczego, które z bloczków materiału wycina modele widoczne na ekranie monitora. W skład systemu CAD/CAM oprócz specjalnego oprogramowania i komputerów wchodzi jeszcze skaner oraz frezarka. Korony i mosty wykonane w tej technologii gwarantują doskonałą szczelność i estetykę.

Posiadamy własną pracownię protetyczną, gdzie wykonujemy podstawowe prace ortodontyczne i protetyczne. Współpracujemy z najlepszymi pracowniami protetycznymi w kraju i za granicą.