facebook

IMPLANTOLOGIA

Centrum Stomatologii Joniec specjalizuje się w leczeniu implantologicznym. Jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI oraz International Congres of Oral Implantologist ICOI.
Implanty stomatologiczne w sposób doskonały odtwarzają brakujące zęby. Leczenie z zastosowaniem implantów jest nowoczesną metodą leczenia, stosowaną z powodzeniem na świecie od ponad 40 lat. Nieustannie udoskonalane są technologie implantologiczne w oparciu o wieloletnie doświadczenia kliniczne oraz badania naukowe. Implanty to śrubki, które zastępują korzeń zęba i do których przymocowuje się koronę zęba. Implanty wykonane są z tytanu, co pozwala na szybkie zespolenie się z kością.
Implanty są jedynym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą uniknąć typowego dyskomfortu dla tradycyjnych rozwiązań protetycznych, tj. trudności przy jedzeniu, mówieniu oraz stopniowego zaniku kości szczęk. Dzięki temu, że implanty idealnie imitują naturalne zęby oraz są stabilnym oparciem dla uzupełnień protetycznych ( mostów , koron) zapewniają pełne odtworzenie funkcji i estetykę utraconego uzębienia. W wyniku tego, ulega poprawie nie tylko zdrowie ale i pewność siebie oraz jakość życia pacjenta.

Zalety

Implanty eliminują wiele niedogodności związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi:

 • pozwalają zrezygnować z wypadających protez oraz nieestetycznych metalowych klamer
 • nie wymagają spiłowania sąsiadujących zdrowych zębów
 • a ponadto, estetyka i wygoda uzupełnień protetycznych na implantach jest zbliżona do naturalnego
 • odtwarzają możliwość żucia i gryzienia
 • można rozmawiać i śmiać się bez skrępowania
 • odbudowują pewność siebie oraz podnoszą jakość życia
 • zabieg umieszczenia implantu jest bezpieczny, a dyskomfort po nim nie jest większy jak po usunięciu zęba

Wskazania i rozwiązania
Za pomocą implantów skutecznie uzupełniamy pojedyncze ubytki, kilka braków zębowych oraz całkowite bezzębie. Poniżej przedstawione są rozwiązania, które proponujemy w każdym z tych przypadków:

 • odbudowę jednego zęba – bez potrzeby spiłowania zdrowych i dobrych zębów w sąsiedztwie
 • odbudowę kilku zębów – kilkakrotna niezależna implantacja nie narusza pozostałych zębów
 • odbudowę w przypadku bezzębia – wykonanie protezy nasadkowej zapewni Państwu poczucie odzyskania swoich własnych zębów oraz całkowicie nową jakość życia.

Leczenie implantologiczne w naszym centrum obejmuje…
Zęby na implantach w jeden dzień
Implanty natychmiastowe przeznaczone do uzupełnień zębów przednich, do czwórki włącznie. Można na nie od razu założyć koronę. Pozwala to uniknąć dyskomfortu związanego z brakiem zęba w widocznym miejscu.
Leczenie implantologiczne dwuetapowe
Nie u wszystkich pacjentów jest możliwość założenia korony (lub protezy) na wszczepione implanty podczas tego samego zabiegu. Wówczas korony wykonuje się dopiero, gdy implanty stabilnie zespolą się z kością.
1. etap – wszczepienie implantu
2. etap – założenie korony zęba (po 6 tygodniach w żuchwie, po 8 tygodniach w szczęce)

Postępowanie z implantami
Zaplanowanie leczenia implantologicznego poprzedzone jest odpowiednimi badaniami rentgenowskimi (m.in. pantomogram, tomografia komputerowa) oraz dokładnymi badaniami diagnostycznymi. Badania te pozwalają określić warunki zębowe oraz kostne u pacjenta i zaproponować odpowiednie do nich możliwości leczenia.
Przebieg leczenia uzależniony jest od wybranego rozwiązania implantologicznego. Czas trwania leczenia oraz dokładny harmonogram wizyt lekarz ustala po pierwszej wizycie konsultacyjnej.
Zabieg umieszczenia implantu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Kilka dni po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości, ale nie są one zwykle większe jak po usunięciu zęba.

Gwarancja
Długoterminowe badania pokazują, że 95-99 % wszczepionych implantów spełnia doskonale swoją funkcję przez bardzo długie lata. Większość pacjentów poddających się zabiegom implantologicznym, gdzie wykorzystuje się sprawdzone systemy implantologiczne, może liczyć, że uzupełnienie zębów za pomocą implantów będzie im służyło do końca życia.

Jak przebiega zabieg?
Najprościej można powiedzieć, że w czasie zabiegu wszczepiania implantów należy naciąć i odwarstwić błonę śluzową z pola operacyjnego, nawiercić otwór (otwory) specjalnym zestawem wierteł, wprowadzić implant na jego miejsce, a odwarstwioną śluzówkę zaszyć. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W naszej praktyce stomatologicznej zabieg ten wykonywany jest przez implantologa. Prawidłowo przeprowadzone leczenie implantologiczne nie niesie ze sobą żadnego ryzyka.

Info dla pacjenta – przed zabiegiem:
Przed założeniem implantów przeprowadzamy, podczas osobistej wizyty Pacjenta w naszym gabinecie, konsultację z Pacjentem między innymi robimy dokładny wywiad implantologiczny, ustalamy jakie badania są konieczne przed wykonaniem zabiegu, wybieramy metodę leczenia implantologicznego, udzielamy informacji na temat gwarancji, ustalamy koszty leczenia implantologicznego, uczymy pacjenta jak postępować po wykonanym zabiegu, uzgadniamy terminy kolejnych wizyt i samego zabiegu. Najważniejsze im dłużej zwlekamy z uzupełnieniem zęba, tym gorzej, dlatego wszystkich, którzy pragną zamaskować ubytki w zębach i szczerze się uśmiechać zapraszamy jak najszybciej na konsultację.

Informacje dla pacjenta – po zabiegu:
Po założeniu implantów prosimy o zapoznanie się z instrukcją:
Okolica, gdzie zostały założone implanty musi być utrzymana w czystości poprzez płukanie po każdym posiłku przez 14 dni.
Nie wolno użytkować protez przez 12 – 14 dni, po tym okresie proteza musi być dostosowana do nowych warunków. Zalecane są pokarmy płynne i półpłynne.

Wystąpienie sińców i krwiaków na skórze twarzy jest rzadkim powikłaniem i nie wymaga dodatkowego leczenia. Pierwsze dwa tygodnie gojenia mają znaczny wpływ na powodzenie całego procesu leczenia, dlatego prosimy o dokładne przestrzeganie zaleceń.

SCHEMAT WIZYT KONTROLNYCH po założeniu implantów:

 • 7 – 8 dzień po zabiegu (usunięcie szwów)
 • 12 – 14 dzień – dostosowanie ewentualnych protez
 • raz na 6 miesięcy wizyta kontrolna po zakończonym leczeniu.

Na rynku usług stomatologicznych jest wielu producentów systemów implantologicznych. Różnią się głównie ceną, możliwościami, ale również jakością implantu. W Centrum Stomatologii Joniec stosujemy, tylko najbardziej renomowane systemy implantologiczne na świecie, dające dożywotnią gwarancję na swoje produkty jak ASTRA TECH.